Cigarette Burns (Masters of Horror Sezon 1 Bölüm 8) – John Carpenter 2005

Cİgarette Burns

Yönetmen:John Carpenter
Senaryo:Drew McWeeny, Scott Swan
Oyuncular:Norman Reedus, Udo Kier, Zara Taylor
Yapım Yılı: 2005
Ülke: ABD


Konu: Bir sinema işletmecesi ve amatör koleksiyoner/araştırmacı olan Kirby (Reedus) bir gece Bellinger adlı (Udo Kier) bir profesyonel sinema koleksiyoncusundan aldığı davet üzerine onun malikanesine gider. Bellinger’ın Kirby’den istediği, sağlam hiçbir kopyasının bulunmadığı bilinen, lanetli bir korku filmini, “Le Fin Absolue du Monde” (Dünyanın Mutlak Sonu) filmini bulmasıdır. Film yalnızca bir kez, bir festivalde gösterilmiş ve izleyen hemen herkesin çıldırarak ölümüne neden olmuştur. Filmin yapımında görev alanlar da aynı şekilde ölmüşlerdir. Kirby, onu kızının intiharından dolayı suçlayan eski kayınpederine olan, ve sineması hiç iş yapmadığı için ödemesine olanak görünmeyen 200.000 dolarlık borcunu ödeyebilmek için bu işi kabul eder.
Gokhan Toka
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube

4 thoughts on “Cigarette Burns (Masters of Horror Sezon 1 Bölüm 8) – John Carpenter 2005

  1. Biraz sarhoÅŸ olmama raÄŸmen izlediÄŸimde beni tam anlamıyla ürkütmüştü…Özellikle sesler açısından,aynı duyguya bir tek Russian Circles’ın Micah’ını dinlerken kapılıyorum ancak benim yine de en sevdiÄŸim bölüm Jenifer…

  2. korkutucu. filmi izledikten sonra uzun sure etkisinden kurtulamadım. hala aklımda. la fin absolue du monde filminin görüntüleri çok korkunç. kolay kolay akıldan çıkıcak sahneler değil. korkufilmi severlerin mutlaka görmeleri gereken bir film.

  3. Cody Carpenter’ın müziÄŸi harika, temaya, filme tam uymuÅŸ. Kötülüğün ( film karakterlerinden birinin deyimiyle: adının ne önemi var, ÅŸeytan yada deÄŸil kötülük kötülüktür ) sanat yolu ile yayılması fikri, cidden aykırı ve çarpıcı bir film.Bazı göndermeler var filmde, snuff’a, goreye, Avrupa ve ABD sinema sektörlerine farkedilir göndermeler yapılmış. Kısa film olmasaydı keÅŸke daha uzun olsaydı dememek elde deÄŸil. Gerçek bir baÅŸyapıt.

Comments are closed.