Creepshow – George A. Romero 1982

Creepshow

Yönetmen:George A. Romero
Senaryo:Stephen King (senaryo ve öyküler)
Oyuncular:Hal Holbrook, Leslie Nielsen, Ed Harris, Stephen King, E.G. Marshall
Yapım Yılı: 1982
Ülke: ABD


Konu: George Romero ve Stephen King ortaklığındaki Creepshow, Tales From The Crypt uygulamalarını anımsatan bir korku seçkisi. Toplam 5 kısa öyküden oluşan Creepshow’daki filmler ve konuları ise sırasıyla şöyle:
1. Father’s Day: Çocukları tarafından öldürülen bir adam, babalar gününde pastasından yemek ve intikam almak için mezardan geri döner.
2. The Lonesome Death of Jordy Verill: Kafası pek çalışmayan bir çiftçinin yalnız yaşadığı çiftliğinin yakınlarına bir meteor düşer. Meteoru satıp para yapma hayali kuran adam, çıplak elleriyle taşı tutunca, etrafındaki her şeyi bitkiye dönüştüren bu taştan kendisi de nasibini alır ve bir süs bitkisine dönüşür. Deformasyon Korkusu. Yarımakıllı çiftçi Jordy Verill rolünde Stephen King’in kendisi oynuyor.
3. Something To Tide You Over: Kızgın bir adam, eski karısını ve aşığını kaçırarak ıssız bir kumsalda boyunlarına kadar kuma gömer. Med cezir ile birlikte yavaş yavaş boğulan ikili, zombi olarak geri döneceklerdir. Komedi oyuncusu Leslie Nielsen’den psikopat koca rolünde alışılmadık bir performans.
4. The Crate: Bir üniversitenin bodrumundaki eski bir sandık açılır ve içinden vahşi bir yaratık çıkar. Görevlileri birbir yiyen yaratık nedeniyle ilk başta dehşete düşen profesör, “hoşlanmadığı bazı başbelası insanlardan” bu sayede kurtulabileceğini fark eder.
5. They’re Creeping Up On You: Çok zengin bir işadamı hamamböcekleri ile kafayı yemiştir. Yalnız oturduğu ve böcek korkusu nedeniyle tek bir eşya bile bulundurmadığı dairesi hamamböceği istilasına uğrar.
Gokhan Toka
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube

One thought on “Creepshow – George A. Romero 1982

  1. Evet iki ünlü yönetmenin ortak yaptiklari 5 kisa öykü.Mutlaka izleyin.3. bölümde tanidigimiz komedyen Leslie Nielsen kötü rolde.Özellikle 3. ve 4. öyküyü cok begendim…

    Bu filmin devamida var Creepshow 2…

Comments are closed.