Dabbe – Hasan Karacadağ 2006

Dabbe

Yönetmen:Hasan Karacadag
Senaryo:Hasan Karacadag
Oyuncular:Ümit Acar, Ebru Aykaç, Fulya Candemir, Zeynep Hasdal Çolakoglu
Yapım Yılı: 2006
Ülke: Türkiye


Konu: Amerika’yı bir intihar salgınıdır sarmıştır. İnsanlar sapır sapır intihar etmektedir. Türkiye’de ilk intihar İzmir’in Selçuk ilçesinde görülür. İntihar eden, Tarık adlı bir gençtir. Tarık’ın arkadaşları onun ölümününün ardından ürkütücü sms ve e-posta mesajları almaya başlarlar. Mesajları gönderen de Tarıktır. “İki gün önce ölmüş birinden mesaj almak Hoş birşey olmasa gerek :))))” diye düşünen gençler de, bir süre sonra benzer biçimlerde öleceklerdir. Sıra kendisine de gelmeden önce olayı çözmeye çalışan Hande, olayı başka bir koldan araştıran komiser Süleyman ile bildiklerini paylaşır. Kıyametin habercisi Dabbe, işbaşındadır. Japon ekolüne yakın duran Hasan Karacadağ’ın Dabbesi, 2001 yapımı bir Japon korku filmi olan Kairo’nun (Kiyoshi Kurosawa), İslam motiflerine büründürülmüş bir yeniden yapımıdır.
Gokhan Toka
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube

4 thoughts on “Dabbe – Hasan Karacadağ 2006

  1. ooofff tuhaf bir film hiçte korkmadım hatta sinemada gülmekten yıkılııkk oo küvetteki sahneye sonra mutfakta geçen kısım ooff kop kop yanii dah iyisiii olabilirdii :):):P:P

  2. Dabbe filminin özetini yazarken dalga geçerek yazmanız çok tiksinç.Bir filme bu şekilde özet yazmanız doğru değil.Çok yanlış bir yazım tarzınız var.Ayrıca eğer siteniz resmi ise yapmış olduğunuz bir suç,benden söylemesi.

  3. Neresinde dalga geçmiÅŸim anlamadım. “İki gün önce ölmüş birinden mesaj almak HoÅŸ birÅŸey olmasa gerek” lafına takıldıysanız, bu filmden bir diyalogtur. Sonra gelen üç adet gülme iÅŸaretinden dolayı buyrun beni mahkemeye veriniz!!!!! Merak etmeyin, Internette neyin suç olup olmadığını çok iyi bilirim. Siz de öğrenmek isterseniz 5651 sayılı Internet Yayınlarını Düzenleyen Kanuna göz atabilirsiniz. Resmi ve deÄŸil diye bir ayrım yoktur. Bir sanat eseri hakkında isteyen istediÄŸi yorumu (TAKDÄ°R EDERSÄ°NÄ°Z KÄ°!!!!!!), kiÅŸilik haklarını ihlal etmediÄŸi sürece yapabilir. Yazım tarzımı beÄŸenmediyseniz bu siteye bir daha gelmeyin, çünkü burası benim BLOG sitemdir. Bu sitedeki, ziyaretçiler tarafından yorum olarak girilmemiÅŸ olan tüm içerik, kiÅŸisel ifadelerimi ve beÄŸenilerimi ifade eder ve onlardan ben sorumluyum. Ziyaretçi yorumlarından ise ziyaretçiler sorumludur ve bu sorumlulukları tuttuÄŸum IP numaraları ve yorum zamanları ile yargıya intikal eden durumlarda kimlik tespitinde kullanılır. Siz NASIL YAZIM TARZIMA TÄ°KSÄ°NÇ DEME HAKKINI kendinizde buluyorsanız ben de bu filme BERBAT ve REZÄ°L deme hakkını kendimde bulsam da, yine de üç adet gülme iÅŸaretiyle sizi de ardımda bırakıyorum :)))

  4. mesut bey, filmi izlediğim sinema salonunda kahkahalarla gülen izleyici için de bildiğiniz yasal yaptırımlar var mı acaba? Bir konuda bir şey iddea edecekseniz tavsiyem, iddealarınızı varsayımlarla değil gerçeklerle desteklemeniz.

Comments are closed.