Deadgirl – Marcel Sarmiento, Gadi Harel 2008

deadgirl

Yönetmen: Marcel Sarmiento, Gadi Harel
Senaryo: Trent Haaga
Oyuncular: Shiloh Fernandez, Noah Segan, Candice Accola
Yapım Yılı: 2008
Ülke: ABD


Konu: Konu: Lisede öğrenci olan iki haylaz arkadaş haylazca bir gün geçirmek üzere kasabalarının yakınındaki terk edilmiş bir akıl hastahanesine girmeye karar verirler. Korku filmlerinde terk edilmiş akıl hastanelerine giren kahramanların başlarına neler geldiğini az çok hepimiz biliriz. Nitekim Rickie ve JT isimli bu kafadarlar da bir istisna olmayacaklardır.

Rickie ve JT vurma-kırma biçimli üst kat eğlencelerinden sıkılınca, fantazya seviyesini bir üst seviyeye taşımak için hastanenin bodrumuna inmeye karar verirler. Burada nereden geldiği belirsiz, Madonna klibinden süzme, sahipsiz kara kuru bir it tarafından kovalanan bacanaklar çareyi sımsıkı kapanmış ve önüne bin çeşit kapkacak yığılmış bir kapıyı zorlamakta bulurlar.

Kapıdan içeri süzülen yiğitler bir köşede ellerinden ve ayaklarından zincirlenmiş halde çıplak bir kadın bulurlar. Kadının ilk başta ölü olduğunu düşünen yeni yetmeler, çomakla dürtüklemek suretiyle kadının ölü olmadığına kanaat getirirler. Ancak enterasan bir şekilde kız hayatta da değildir! Rickie, oyunu polise haber vermekten yana kullanmaktadır. Rickie’ye oranla daha haylaz bir genç olduğu anlaşılan JT ise “hayır” der. “Onu seks kölemiz yapacaz!”.

Akabinde gelişen olaylar, erkek ergeni adı verilen kişilik biçiminin zeka ve erdem seviyesine bir saygı duruşu niteliğinde. Arkadaşların arası ölü kız nedeniyle giderek açılırken, zombi kızdan mı yoksa erkek ergenlerden mi daha çok korkmamız gerektiğini düşündüren rahatsızlık verici bazı aktiviteler peşi sıra yaşanacaktır.

2008 tarihli bu filmimiz, 2011’de yılın en iyisi seçtiğimiz The Woman’ın tematik açıdan bir ön eki niteliğinde. The Woman’ın aksine şablon tipi bir anlatıma daha fazla yaslanan bu film, herşeye rağmen izlemesi eğlenceli bir seçenek. Filmi ilginç biçimde, geçen yılın en iyisi The Woman ile bu yılın şimdiye dek bana göre en iyisi The Divide’ın kesişim kümelerine özenle yerleştiriyoruz.
Gokhan Toka
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube