Halloween – Rob Zombie 2007

Halloween

Yönetmen:Rob Zombie
Senaryo:Rob Zombie, John Carpenter (1978 senaryosu)
Oyuncular:Malcolm McDowell, Sheri Moon Zombie, Daeg Faerch, Udo Kier, Bill Moseley
Yapım Yılı: 2007
Ülke: ABD


Konu: Konu, 1978’deki ilk filmin aynısıdır. Bir devam filmi olmayıp, ilk filmin Rob Zombie yorumuyla tekrar edilmesidir. 10 yaşında iken tüm ailesini katleden Michael Myers, olaydan 17 yıl sonra, kapatıldığı akıl hastanesinden kaçar. Haddonfield kasabasına geri dönen Myers, burada ailesinden kalan tek kişi olan küçük kız kardeşi Lauire’yi ararken ardında da kan ve yeni cinayetler bırakır. Myers’ın yakalanabilmesi için hastanedeki eski ruh doktoru (Malcolm McDowell) da devreye girecektir.


Filme İlgili Korku Kritikler:

Rob Zombie’nin Michael Myers Aşkı – Gökhan Toka


Gokhan Toka
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube

10 thoughts on “Halloween – Rob Zombie 2007

  1. Filmi merakla bekliyorum.Eminimki ilki kadar güzel olmayacaktır.

  2. Bu filmin neresi korkunç anlayamadım…Belki de korkunç olan ÅŸey koca bir vakit kaybı ve eldeki sıfır….

  3. Myers’ı da sevmeyelim yaaa. Garip gurup adamları sevmekten bigün çok kötü kayalara gelecez :) Åžaka bi yana bu herifi bu filmde ben de hiç sevmedim. Rob Zombi, olum bittin sen

  4. Bu qece izLemeyi düsünüyorum.Ne yaparsınız korsana karsıyız ama buLmusken izLemeyeLim mi :) Coqu böLümünü izLedim cadıLar Bayramı’nın ama o kadar hos qeLmiyo bana biLmiyorum bu kez nasıL oLmus..Ha söyLe bir durum var.Seriyi sevmiyorum ama Myers ı severim ya.O soLuk yüzünü biLhassa..Sinemada izLenmez ama evde bir fiLm partisi icin ideaL fiLmLerden biridir bu seri.

  5. Dönmesin bence Jason en son cehenneme qitmisti.

    Ama Jason v.S Freddy formatındaki qibi vS oLarak dönebiLir.

  6. Rob Zombie uçuk bir sinemacı. Filmleri daha çok heavy metal klipleri gibi. Kendisini severim de, ÅŸu güzelim filmi katletmeseydi keÅŸke. Michael Myers’ın karakter kimliÄŸi ölümsüz idi, bu onu fantastik bir boyuta taşıyıp olduÄŸundan daha ürkütücü yapıyordu. Rob bunu hiçe saymış, aslında yapmak istediÄŸi ÅŸey ( belkide )tıpkı George Romero’nun zombilerine alternatif geliÅŸtiren sinemacıların 28 Hafta sonra ile alternatifi denemesi gibi, bilinen bir kültte ( karakterde ) deÄŸiÅŸim yapmayı denemek. Yalnız burda bir ayrım var: Rob Zombie filmi baÅŸarısızlıkla sonuçlandı kaçınılmaz olarak, alternatif dahi olamadı. Ä°zlememek en iyisi ne yazıkki.

Comments are closed.