Rob Zombie

Rob Zombie

Asıl adı Robert Bartleh Cummings. 1965’de doğdu. Şan şöhret alemine bir heavy metal ve endüstriyel rock şarkıcısı olarak, White Zombie grubunun solisti sıfatıyla girdi. 1998’de gruptan ayrılarak solo kariyerine başlamıştır. Her zaman korku ve korku filmleri ile ilgili olduğu bilinen ve şarkı sözlerine ve sahne şovlarına bu tutkusunu yansıtmış olan Zombie, 2000’li yıllarda yönetmen olarak da bu camiaya katkıda bulunmaya başlar.

İlk filmi 1999-2003 yılları arasında ancak dört yılda çekebildiği “House of 1000 Corpses” filmidir. Film House of Wax tarzı klasik, gözleme dayalı korku tüneli tarzı korku filmlerine saygı duruşu niteliğindedir. Giderek güçlenen bir sürrealizm ve giderek çözülen bir kara mizah tonu ile, korku severlerin dikkatini çekmiştir.

Bu filmin devamı olan Devil’s Rejects ise bir korku filminden ziyade daha çok western tarzı, Katil Doğanlar tadında bir yol ve nedensiz şiddet üzerine kurulu intikam öyküsüdür.

Zombie, ülkemizde ayrı ayrı gösterildiği için asla görme şansına sahip olamayacağımız bir sahte film tanıtımını Grindhouse projesinde, iki filmin arasında gösterilmek üzere üretmiştir: Werewolf Women of the SS.

Bir korku-animasyon denemesi olan The Haunted World of El Superbeasto üzerinde çalışmaktadır. Haloween serisinin yeni versiyonunu çekme görevini de almıştır. Bu film de 2007 Ağustos sonu itibarıyla vizyona girmiş olacak.

Filmografisi:

House of 1000 Corpses (2003)
The Devil’s Rejects (2005)
Werewolf Women of the SS (2007)
The Haunted World of El Superbeasto (2007)
Halloween (2007)

Bir Cevap Yazın