La Casa 4 (Witchery / Witchcraft / Ghosthouse 2 / Evil Dead 4 / Şeytanların Dönüşü) – Fabrizio Laurenti 1988

Witchcraft

Yönetmen:Fabrizio Laurenti
Senaryo:Harry Spalding, Daniele Stroppa
Oyuncular:David Hasselhoff, Linda Blair, Catherine Hickland, Annie Ross
Yapım Yılı: 1988
Ülke: ABD, İtalya


Konu: Küçük bir çocukken izlediğim ve üzerimde uzun yıllar boyu hatırlanacak derin etkiler uyandırmış olan bu film, hasta bir zihnin izlerini taşıyan sayısız uygulamalar ile bezeli. Küçük bir grup, cadı ve hayaletlerin domine ettiği bir adadaki terk edilmiş otelde bir gece geçirmek zorunda kalırlar. Anakara çok yakında olmasına rağmen kurtulmayı başaramayacaklardır. Satanik bir cadı kültü tarafından birbir, birbirinden ilginç yöntemlerle öldürülen grubun üyelerinden, Exorcist yıldızı Linda Blair’in oynadığı Jane Brooks karakteri ve Kara Şimşek dizisinin yıldızı David Hasselhoff dikkat çekiyorlar. Tam bir 80’li yıllar korkusu olan film, kötü oyunculuklar, çok kötü efektler ve kötü yönetmenlik ile günümüzde izlendiğinde “bu ne ya” tepkisine neden olsa da, hasta zihin uygulaması ölüm sahneleri yine de halen ilgi çekebiliyor. Özellikle ağzı cadılar tarafından dikilen kadının, diğerlerinin yakmaya çalıştığı şömine bacasında aşağı sarkıtılması ve yardım isteyemediği bu durumda çıtır çıtır kavrulurken diğerlerinin kemiklerinin kötü kokular eşliğinde ısınması, filmin hababam üzerine gittiği “yanıbaşında olup da kurtulamama” psikopatlığının incilerinden, hatırlamaya değer bir sahnedir. Film, David Hasselhoff gibi 80’li yıllara damga vurmuş bir starın neden piyasada olmadığı ile ilgili de, Hasselhoff’un kötü oyunculuğu ekseninde bazı ipuçları vermektedir.
Gokhan Toka
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube

7 thoughts on “La Casa 4 (Witchery / Witchcraft / Ghosthouse 2 / Evil Dead 4 / Şeytanların Dönüşü) – Fabrizio Laurenti 1988

  1. Bu beem dediÄŸim ÅŸeytanların dönüşü diye hatırladığım film….Küçükken bunu izleyip kafayı sıyırmıştım…

  2. Bir olasılık, Türkçe video ismi Şeytanların Dönüşü olabilir o zaman. Dur onu da yazalım o zaman başlığına, belki bu filmin başka mağdurları da çıkar ordan arayıp. Uğursuz film yaa.

    Şaka maka dün tekrar izledim. Bu filmi yeniden çekseler dehşet olabilir. Bu haliyle çok kötü görünüyor.

  3. Filmin görüntülerini youtube’dan izledim ve korku filminden çok biraz komedi filmi gibi geldi..Zaman geçince etkisini kaybetti demek ki:)

  4. çocukken izlemiştim.o zaman bayğı etkilenmiştim.filmin ismi şeytanın dönüşü.şimdi bulsam gene izlerim.nerde bulabiliriz bilgisi olan var mı?

  5. İzlediğim en iyi korku filmiydi.O dönemin imkanlarıyla bundan iyisi çekilemezdi.

  6. İzlediğim en iyi korku filmiydi.O dönemin imkanlarıyla bundan iyisi çekilemezdi.

Comments are closed.