Mirrors (Aynalar) – Alexandre Aja 2008

Aynalar
Yönetmen:Alexandre Aja
Senaryo:Grégory Levasseur, Alexandre Aja
Oyuncular:Kiefer Sutherland, Paula Patton, Jason Flemyng
Yapım Yılı: 2008
Ülke: ABD, Romanya


Konu: Yanlışlıkla ortağını vurduğu için açığa alınmış olan eski bir polis memuru Ben Carson (Kiefer Sutherland) kendini alkole vermiş, ailesi ile arası bozulmuştur. Kendini toparlamak ve ailesinin sevgisini tekrar kazanmak isteyen Ben, görevine geri dönünceye kadar düzenli bir iş yapmak ister. Bunun için yıllar önce şaibeli bir yangında harap olmuş eski bir giyim mağazası olan Mayflower binasının gece bekçiliği görevine talip olur. Söz konusu yangında onlarca insan yanarak can vermiş, binanın eski güvenlik görevlisi olan kişi de yangının sorumlusu olarak tutuklanmıştır. Yanmış mankenler, kurum ve toz dışında binada görmeye değer tek şey, her nasılsa gizemli bir biçimde sapasağlam duran aynalardır. Ben, geceleri tek başına dolandığı karanlık koridorlarda garip hayaller görmeye, korkunç sesler duymaya başlar. Ya giderek delirmekte ya da aynalardaki uğursuz varlığın yeni kurbanı olmaya başlamaktadır.

Filmin ilk yarısı gerilimle, ikinci yarı ise daha Aja tarzı bir aksiyon gerilimle geçiyor. İlk yarı tam olarak Aja’nın tarzına uygun olmasa da yine de gerilim düzeyi ve anlatım fena değil. Ancak ikinci yarıda film daha iyi oluyor. Aja’nın önceki filmlerinde başvurduğu “aileden birinin kaybı” biçimindeki favori korkularına bu filmde de başvurulmuş. Ancak yönetmenin Yüksek Tansiyon ile çok daha agresif başladığı anlatısı, Tepenin Gözleri’nin ardından daha da yumuşuyor.

Gökhan Toka


Gokhan Toka
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube

15 thoughts on “Mirrors (Aynalar) – Alexandre Aja 2008

 1. orjinal adı Geoul sokeuro (2003)açıkcası remake ını çok sevmedim atmosfer orjinalindeki gibi gelmedi bana. orjinal filmde oldboy dan hatırlayacağımız evergreen oynuyor

 2. filmm gösell beenndimm insanıı gerioo…ama sonu daha ii biteblrdi..!!

 3. ArkadaÅŸlar Türkçe’mizi güzel kullanalım, biraz dikkat lütfen.

 4. Film genel olarak güzeldi.İlk yarı ikinci yarıya göre daha gerilimliydi.İkinci yarıda ben çook daha farklı bir hikaye beklemiştim.Ama filmin sonunda tüylerim diken diken oldu.Mükemmel düşünülmüş bence :)

 5. filmi başlarda sever gibi oldum ama 2. yarının son 15 dakikası özellikle beni çok fazla sıktı yine de genel anlamda izlenebilir bir filmdi.

 6. BU FÄ°LM KORKUNÇ YERLERÄ° FAZLA KAÇIRMAKTAN DOLAYI KALDIRILMIÅž SONRA TEKRAR Ä°ZLEYÄ°CÄ°YE SUNULMUÅž BEN TEK BAÅžIMA KORKU FÄ°LMLERÄ° Ä°ZLERÄ°M AMA BU SEFER YALNIZ OLMUYCAM…

 7. tek kelimeyle mükemmel bir film.. çok beğendim ve gece geç saatlerde tek başınıza izlemeninizi tavsiye ederim :D

  filmden sonra o gece ayn alara bakamamaıştım ya dehşet korkunç ;D

 8. arkadaşlar filmi izlemiş bulunuyorum, acayip tırstım şaka değil..

 9. arkadaşlar filmi izlemiş bulunuyorum, acayip tırstım şaka değil..

 10. Harika bi fim herkeze tavsiye ederm izleyin . (: sıkıcı bi yeri kesnlkle yok . heyecanlı ve gerilim harikaa :)

Comments are closed.