Ruins (Lanetli Topraklar) – Carter Smith 2008

Lanetli Topraklar
Yönetmen:Carter Smith
Senaryo:Scott B. Smith (Roman ve senaryo)
Oyuncular:Jonathan Tucker, Jena Malone, Shawn Ashmore, Laura Ramsey, Joe Anderson
Yapım Yılı: 2008
Ülke: ABD / Avustralya


Konu: Dört Amerikalı genç Jeff, Amy, Eric ve Stacy tatillerini Mekisika’da geçirmekteler. Gayet sakin ve huzurlu geçen tatillerini, ülkedeki son günlerinde “farklı” bir macera ile taçlandırmayı düşünen gençlerin hayatı Alman bir turist olan Mathias ve yunanlı arkadaşları ile tanıştıklarında yavaş yavaş kaymaya başlayacaktır. Mathias’ın erkek kardeşi Henrich, ormanın içindeki gizli Maya harabelerini araştırmaya gelmiş arkeolog bir kızla tanışıp, onun peşinden gitmiş ve ortadan kaybolmuştur. Mathias’ın elinde harabelere giden yolu tarif eden bir harita vardır ve yeni arkadaşlarına böyle bir maceraya atılabileceklerini söyler. Gençler bütün korku filmi gençleri gibi konuyu yaratmak ve sırayla ölmek için ellerinden gelen sersemliği yapmakta kararlıdırlar. Ormandaki gizli Maya tapınağını keşfeden gençlerin etrafı, dillerini anlayamadıkları Maya yerlileri ile kuşatılır. Her türlü silahla kuşanmış adamlar çok agresif davranmaktadırlar ve gençlerin gitmesine izin vermezler. Zavallı gençlerin tek yapabileceği etrafı yerliler tarafından kuşatılmış tapınağın tepesine kuş gibi tünemektir. Amma velakin burada evrim geçirmiş bir tür onları beklemektedir. Scott Smith’in Türkçe’de de “Lanetli Topraklar” adıyla basılmış kitabına dayanan film oldukça sıkı ve sinir bozucu bir korku gerilim filmi. Henüz vizyona girmemiş “Turistas” ve Eli Roth’un “Cabin Fever” filmleri arasında bir tonu var. Özellikle taş, çakı ve kızgın tavayla yapılan bacak kesme ameliyatına ve “gıcık çiçeklerine” bayılacaksınız.

Gökhan Toka


Gokhan Toka
Gokhan Toka on FacebookGokhan Toka on InstagramGokhan Toka on LinkedinGokhan Toka on TwitterGokhan Toka on Youtube

5 thoughts on “Ruins (Lanetli Topraklar) – Carter Smith 2008

  1. çok saçma bi film benşm gibi korku filmlerini yutmuş insanların asla tatmin etmez hatta sonucu hiç bi yere bağlanamadığından eee ne oldu şimdi dedirten filmlerden

  2. bu filmden çok rahatsız olmuştum.derimin içinde kontrol edemediğim bir nesne ya da canlı olması iğrenç bir düşünce oyüzden bu filmden birçok korku ve gerilim filminden daha çok korkmuştum. bana göre korku filmi insan derisine giren bitkiler böcekler ve sürüngenlerdir. ruhlar cinler paranormal olaylar sadece anlık gerilim yaratır ama sonra hiç düşünmem bile=)

Comments are closed.